Tiyatro

Tiyatro Nedir?

Herhangi bir olay, durum veya tasarının sahnede canlandırılması amacı ile yazılmış eserlere "dramatik metinler" denir. Bu metinlerin sahnede canlandırılması ile ortaya çıkan sanat da tiyatro olarak adlandırılır.

Tiyatro Kursunda Nasıl Bir Eğitim Veriliyor?       

♦ Derse gelenlerin seviyeleri tespit edilir.

♦ Derse gelenlerin yaptıkları yanlışlar tespit edilir ve düzeltilir.

♦ Derse gelenlerin yetenekli oldukları noktalar tespit edilir ve o noktaların üzerine gidilerek geliştirilir.

♦ Derse gelenlere sürekli sahnede pratikler yaptırılarak sahneye hazırlık eğitimi verilir.

♦ Derse gelenlere doğrudan bir tiyatro tecrübesi aktarılır.

♦ Derse gelenlerin her sorusu cevaplanır.

♦ Derse gelenlere bazı gösteriler ve etkinliklerde barınma şansı verilir.

Tiyatro Kursu Size Ne Katar?

♦ Tiyatro ile uğraşırken utanma hissinizin ortadan kalkması için her şey yapıldığı için hem sahnede hem de günlük yaşantınızda yapmaktan utandığınız için yapamadığınız her şeyi yapabilecek bir hale geleceksiniz.

♦ Tiyatro ile uğraşırken diksiyonunuzun da gelişmesi için bir şeyler yapıldığı için hem sahnede hem de günlük yaşantınızda konuşmanız ve diksiyonunuz gelişecektir.

♦ Tiyatro ile uğraşma psikolojik olarak iyi ve mutlu hissettirecektir. Sonuçta hiç bir sanat dalı sizi üzmez, hepsi beyni ciddi anlamda çalıştırır ve size her saniye bir şeyler katar.

♦ Tiyatro ile uğraşırken bazı anlarda pratik düşünmeniz hatta doğaçlama yapmanızı gerektirecek durumlar meydana gelecektir. Bu durumlar günlük hayatınızda da pratik düşünmenizi ve çözüm bulma yetilerinizi geliştirmenizde yardımcı olacaktır.